skip to Main Content
+372 5681 0000 info@terake.com LOGI SISSE REGISTREERU

Tööaja planeerimine ja mõõtmine

Tööaja planeerimine ja mõõtmine on tehniliselt väga keerukas ülesanne, aga Sa saad sellega edukalt hakkama, kui kasutad tööaja mõõtmise  ja tööaja planeerimise mobiilset abimeest Terake. Oleme kliendiga peetud koosolekute kaudu leidnud, et tööaja jälgimine ja tootlikkuse saavutamisel on aja jälgimise süsteemi kasutamisel suurim ja kõige olulisem väljakutse.

Tasub oma meeskonnale selgitada, miks (töö)aja mõõtmine on kasulik

Enamik inimesi teavad, kuidas jälgida oma aega ja kuidas olla produktiivne, aga kui palju tegelikult meeskonna aega jälgitakse nii, et motivatsioon püsiks? Kas Sa tunned, et see on palju raskem kui alguses arvasid ja see nõuab väga palju aega ja jõudu? Inimesed muutuvad natuke kahtlustavaks, kui nad kuulevad sõna “jälgimine”. Nii et läbipaistvus on siin kõige olulisem.

Oluline on oma meeskonda õpetada ja treenida ning selgitada, miks tööaja mõõtmine on kasulik – juhile ei ole oluline ainult see, et töötaja teeks piisavalt ja ei petaks, vaid see, et töötajaid ja protsessid on juhitud. See on oluline, sest igaüks saab selles juhtimisest kasu. See aitab näha, kuhu aeg läheb, see aitab olla rohkem keskendunud, kuna ülesannete soorituse aeg on kindel ja töötate korraga „ühel teemal“. See aitab rohkem saavutada ja mis kõige tähtsam – see loob usaldusväärsuse meeskonnale.

Veenduge, et kõik teaksid, mida tähendab tööaja planeerimine

Selleks on vaja süsteemi. Teie aruannetel on mõtet ainult siis, kui töötajad valivad õigete projektide, ülesannete, objektide vahel ja seda kõike õigel ajal. Ei aita, kui sunnite neid midagi tegema, selgitamata selle põhjuseid. Parim viis on näidata, kuidas aruanded töötavad, kuna see selgitab, miks on õige tööaja mõõtmine vajalik.

Eriti mõnus on tööaja mõõtmise rakenduse kasutamine töökohtades, kus töö koosneb väga erinevatest protsessidest ja kui tööl on erinev tunnihind või tükihind

Kujuta ette olukorda, kus Sa pead päeva jooksul tegema erinevaid töid ja need erinevad tööd ka paberil fikseerima. Sa pead minema selle paberi juurde või kandma oma tähtsat paberit(sellest sõltub ju Sinu sissetulek) koguaeg endaga kaasas. Kas pole mitte tüütu. Aga nutitelefon on Sul alati kaasas (peaaegu alati). Väga lihtne on Sinna see info sisestada. Mugav on vaadata tööplaane, ei pea ülemuse juurde minema ja oma tööplaani kas meelde jätma või paberile kirjutama.

Info liikumine muutub palju kiiremaks töötajate ja raamatupidamise vahel. Kadunud on paberite kontrollimine ja allkirjastamine. Aga kui vaja allkiri lisada siis joonista oma allkiri kohe rakenduses. Mis lisaks mugavamale elule, hoitud on ka loodust. Sest pabereid ei pea välja printima nii suurtes kogustes. Eriti kui need printimised on vaja teha suurtes ettevõtetes.

Paraku on nii, et töötajate puudus on päris suur, mis mõjutab töötajate leidmist. Tööaja mõõtmise rakendus aitab vähendada ka töökoormust. Kusjuures väheneb sellise töö maht, mis ei nõua erilisi spetsialisti teadmis (paberitelt tööaja kontrollimine ja kokku arvutamine. Ei, see ei tähenda, et raamatupidajate töö on vähe tähtis. Kaugeltki mitte, hoopis vastupidi, raamatupidaja saab tegeleda asjadega, mis tõeliselt tähtsad on.

Kui soovid kiiret ülevaadet, terake tööajamõõtmisest siis loe seda artiklit, selleks kulub kõigest 1 minut.

Muuda tööaja planeerimine ja mõõtmise mugavaks, tutvu Terake rakendusega SIIN

Terake mobiilirakendus tööaja planeerimiseks ja mõõtmiseks
Terake mobiilirakendus
Back To Top