skip to Main Content
+372 5681 0000 info@terake.com LOGI SISSE REGISTREERU

Kuidas saada töötajad jälgima oma tööaega

Aeg on sama oluline kui mis tahes muu mõõdik. Miks? Kuna kaotatud aeg maksab raha. Aeg (ja noorus) ei tule iial tagasi! Selle probleemi lahendamiseks panime lühikese juhendi kokku, kuidas veenda teie töötajaid õigesti oma aega jälgima. Sellised näpunäited põhinevad meie klientide ja meie enda meeskonna kogemustel.

Tavaliselt inimesed ei naudi oma töölehe täitmist. Oleme kliendiga peetud koosolekute kaudu leidnud, et töötajate jälgimine aja ja tootlikkuse saavutamisel on aja jälgimise süsteemi kasutamisel suurim ja kõige olulisem väljakutse.

Selle probleemi lahendamiseks panime lühikese juhendi kokku, kuidas veenda teie töötajaid õigesti oma aega jälgima. Sellised näpunäited põhinevad meie klientide ja meie enda meeskonna kogemustel.

Teavitage ja toetage

Aja jälgimine ei ole ainult äriliselt vajalik – see on ka kasulik teie töötajale.
Usaldus on eduka koostöö jaoks otsustava tähtsusega. Kui sunnite oma töötajaid jälgima oma aega ilma igasuguste selgitusteta, siis tekib kahtluse uss ja võib hoopis panna töötajaid petma oma enda ajalogi.
Selle vältimiseks veenduge, et kõik meeskonnas mõistaksid, mida vajate ja kuidas on see kasulik töötajatele, firmale ja klientidele. Ausus ja läbipaistvus draivib usalduse loomisel kaugele, kui teete seda õigesti, ei vajagi te järgmisi nõuandeid.

Veenduge, et teil on selged suunised

Kui soovite, et aja jälgimine toimiks mõistlikult, siis vajate süsteemi. Teie aruanded muutuvad kasutuskõlbmatuks, kui inimesed ei jälgi oma aega õigete projektide raames või kui nad kasutavad valesid ülesandeid või tääge. Enne kui teie meeskond alustab, selgitage, millised on õiged tegevused.
Nagu esimese punkti puhul selgitades miks tuleb midagi konkreetselt teha muudab süsteemi lihtsamaks.

Aita kõiki töötajaid esimeste sammude juures

Terakese põhiseaded on väga lihtsad ega vaja erilist juhist. Kuid pidage meeles, et kui soovite, et töötajad kasutaksid aja jälgimist, on oluline, et nad tunneksid, et olete nendega koos. Samuti pidage meeles, et mida vähem on kasutajal ebaselgust, seda tõenäolisem on see, et edasine tegevus on edukas. Kui inimesed midagi ei mõista, ei kasuta nad seda.

Näita töötajatele aruandeid kontoris suurel ekraanil

Kui info ei ole konfidentsiaalne, on aruannete jagamine oma meeskonnaga suurepärane võimalus usalduse loomiseks.
Kui teil on bürooseinas teleriekraan, kasutage seda tiimi andmete kuvamiseks. Nii saavad inimesed näha oma töö mõju reaalajas – nad võivad isegi mõelda uute, tõhusamate toimingute tegemisele.
Ainus asi, mida me peame silmas pidama, on see, et ei kasuta andmeid avaliku võitluse jaoks, kui olete rahul töötaja harjumustega. Pidage meeles, et usaldust on raske üles ehitada ja seda on lihtne murda.

Edasiside ja tagasiside

Teie töötajad on teie ettevõtte suurimad eksperdid. Nad töötavad igapäevaste detailidega ja nende tagasiside on oluliste otsuste ja muudatuste tegemiseks väärtuslik. Kui neil on probleeme või soovitusi, kasutage seda tagasisidet oma süsteemi täiustamiseks. Mida lihtsam on see neile, seda tõenäolisem on see, et nad mõistavad seda kasulikku harjumust. See on suurepärane võimalus näidata oma meeskonnale, et juhtkond hindab nende arvamust ja sisendit. Samuti, kui hakkate analüüsima aja jälgimise andmeid, lisage oma töötajad protsessi. Koos on teil paremad võimalused avastada asju, mida võiks teha veel tõhusamalt. Inimesed rakendavad uusi harjumusi paremini, kui nad tunnevad, et nende areng on seotud konkreetsete hüvedega. Kui teil ei ole ressursse, et maksta inimestele boonuseid nende ajalogide põhjal, võite kasutada muid hüvitisi nagu puhkusepäevad või väikesed kingitused. Teine potentsiaalselt efektiivne taktika on aja jälgimine konkurentsis. Näiteks postitades inimeste logi kontori seinale, võib viia distsiplineerituma kasutuseni, kuna töötajad püüavad oma kolleege edestada tootmisnäitajate osas.

Back To Top