skip to Main Content
+372 5681 0000 info@terake.com LOGI SISSE REGISTREERU
Tööaja Mõõtmise Rakendus

Kuidas tugevdada tööjõu suhtlemist kriisi ajal?

Kui koroona juhtumid jätkuvad, arendavad ettevõtted kodus töötamise põhimõtteid ja nii aeglustavad inimesed viiruse levikut. See on kasulik ja hea meile kõigile. Siin on veel mõned näpunäited sujuvaks üleminekuks kaugtööle

Suhtlus on tööjõu juhtimise oluline keskpunkt. Alates selgete ootuste seadmisest, eesmärgi püstitamisest, ettevõtte kultuuri ülesehitamisest kuni vastutuse edendamiseni – kommunikatsioon on kogu selle keskmes. See võib toiminguid ja töötajate seotust kas parandada või lõhkuda.

Kesine suhtlus võib kogu organisatsiooni kahjustada. Põhjustades viivitusi või projektide lõpetamata jätmist, madalat moraali, eesmärkide mitte saavutamist ja müügi kaotust. Ja kriisi saabudes võib asi hullemgi olla.

Selgus on stabiilsuse jaoks oluline

Tõhus suhtlemine muutub kriisi ja ebakindluse ajal veelgi olulisemaks. Kogu maailma seisab silmitsi tohutu väljakutsega nende tegevusele ja ettevõtetele: viirus COVID-19. Pandeemia on ärgitanud ettevõtteid võtma drastilisi meetmeid, et tagada nii töötajate kui ka klientide turvalisus. Sõltuvalt ettevõtte iseloomust on mõned lõpetanud tegevuse või töötamise ja/või piiranud tööaega, teised organisatsioonid on aga rakendanud tööd koduse töökorralduse alusel.

Olukorda arvestades on tõhus tööjõuga suhtlus kriitilisem kui kunagi varem. Kriis, mis tuleneb loodusõnnetusest, korporatiivsest meelehärmist või haiguspuhangust, nagu me praegu silmitsi seisame, mõjutab töötajate moraali. Tõhus suhtlus võib teie tiimi moraali siiski kõrgel hoida. Juhid peavad andma oma osa probleemide kiireks ja selgeks lahendamiseks.

Samuti on oluline märkida, et sotsiaalmeedia võib muuta teie töötajad teie organisatsiooni pressiesindajateks. Ükskõik, mida nad teie ettevõttes töötamise kohta jagavad, peegeldab seda, kuidas te nendega suhtlete. Selle tulemuseks võib olla parem imago või siis hoopis süvendab sisemist kriisi.

Niisiis, kuidas?

Reageeri kiiresti

On oluline pöörduda oma töötajate poole nii kiiresti kui võimalik.

Võimalik, et te ei saa kohe mõnele nende küsimusele vastuseid anda. Pidevalt arenevate olukordade, näiteks COVID-19 pandeemia korral on see täiesti mõistetav. Kuid on ülioluline anda inimestele teada, et uurite seda teemat ja otsite nende muredele lahendusi. Oluline on anda kindlus, et olete olukorrast teadlik ja et personali heaolu seatakse esikohale.

See, kuidas sõnumit levitate, on sama oluline kui see, kuidas te seda sõnastate.

Empaatia on kriisiajal oluline, kuid mis saab siis, kui näost näkku suhtlemine pole enam võimalik?

Videokonverentsid või videosalvestatud sõnumid on head võimalused, kuid kuidas töötajatele sellest teada anda? E-post on organisatsioonide ühine suhtluskanal, kuid kõige parem on mitmekesistada edastuskanaleid, kui olukord on kiireloomuline. Õigeaegsed teatised ja hädaolukorra hoiatused saadetakse ja efektiivseimad SMS-i, mitte e-posti teel. IM- ehk suhtlus- või vestlusplatvormid on ka sel juhul kasulikud, kuna nende kaudu saab teavet edastada kiiresti ja kokkuvõtlikult. Tõenäoliselt avavad töötajad IM-vestlusplatvorme ka sagedamini. Teavitused rakendustel ehk Push-notification on sõnum, mis ilmub mobiilseadmes. Rakenduste väljaandjad saavad neid igal ajal saata; kasutajad ei pea nende vastuvõtmiseks rakenduses olema ega oma seadmeid kasutama.

Hoidke tagasiside avatud

Tõhus suhtlemine töötajatega ei piirdu teadaannete väljaandmisega. See seisneb sideliinide avatuna hoidmises ja tagasiside andmises. Vestlusrakendused sobivad mitte ainult rühmas arutamiseks, vaid ka üks-ühele kirjavahetuseks. See on reaalajas sobivam kui e-kirjade saatmine, mis aitab teavet kiiremini edastada.

Platvorm ühenduses olemiseks

Olenemata sellest, kas on kriis või mitte, on oluline varustada tööjõud ühenduses püsimiseks tööriistadega erinevatel viisidel.

Tänu tehnoloogiale saavad tööandjad ja töötajad endiselt ühenduses olla. Kuid tõhusam lähenemisviis on hoida kogu vajalik suhtlus ühes kohas. Kui teil on Terake Workfields tööjõuhaldussüsteem, saate selle funktsioone ära kasutada, et olla kursis plaanide, tegevuste ja meeskonnaga.

Kui olete Terake kasutaja, on teie käsutuses funktsioonid, et hoida sideliinid lahti sel raskel ajal. Teie käsutuses on funktsioonid, et enda kodus töötavaid kaastöötajaid hallata ning ressursse nende vahel jagada ja tagada, et töö saab sama või parema efektiivsusega tehtud. Ettevõtted teavad nüüd, et tegelikult ei ole vaja pikki kohtumisi ummikus koosolekusaalis ja paindliku ajakavaga töötajad on kodus tegelikult tõhusamad. Suhelge oma töötajatega, lisage end tööle vastavalt muudatustele tööturul, hallake puhkusi, saate sisse ja välja lahendusele eemalt ilma lähikontaktita ning reageerida muudatustele muu hulgas kohandatud sündmuste kaudu.

COVID-19 on kiiresti muutmas. Mõistame, et organisatsioonid vajavad praegu täiendavat abikätt. Seega pakume oma platvormi uutele registreerunutele järgmiste kuude jooksul tasuta. Registreeruge juba täna.

Selleks kirjuta info@terake.com ja lisa kampaania sõnum* „Tõhus suhtlus “

*Kampaania kestus sõltub pandeemia arengust. Tehnoloogia Rakenduskeskus säilitab õiguse teha muudatusi.


Back To Top