skip to Main Content
+372 5681 0000 info@terake.com LOGI SISSE REGISTREERU

Kaugtöö ja kodus töötamine

Täna kutsun teid võtma kasutusele Terake Workfields lahendust, et enda kodus töötavaid kaastöötajaid hallata ning ressursse nende vahel jagada ja tagada, et töö saab sama või parema efektiivsusega tehtud.

Pärast kriisi elame uues maailmas – digitaalne ümberkujundamine on veelgi kiirenenud ja arvatavasti on ettevõtted teada saanud, et tegelikult ei ole vaja pikki kohtumisi ummikus koosolekusaalis ja paindliku ajakavaga töötajaid on kodust tegelikult tõhusam juhtida.

Üks osa lahenduses on Terake Workfieldsi töötajate ajahalduse SaaS-lahendus, mis on kasutajatel säästnud vähemalt 5 tundi kuus töötaja kohta produktiivsete ja mitte bürokraatlike ülesannete jaoks.

Kuna võimalused töötada kodus on tõusuteel, on ettevõtted sunnitud arvestama tõsiasjaga, et kaugtöö on tõsine valik ja see tõesti töötab.

Nende kogemuse läbi, kes on proovinud on kaugtöö ja kaugtöölised mitte ainult tööl õnnelikumad, vaid jäävad suurema tõenäosusega järgmise 5 aasta jooksul oma praegusele töökohale kui kohapealsed kolleegid.

Ca 40% ettevõtetest (kuigi saaks ehk puuduvad sisulised takistused) ei võimalda endiselt oma töötajatel kodust tööd teha, tähendab see, et veel on olemas põhjus veenmiseks ning jagada ka kaugtöö eeliseid ja tarkusi.

Kaugtöötamisega kaasneb õppekõver eriti juhtide jaoks. Kuna Terake juhil on endise konsultandina pikaajaline kogemus, oleme kasulikumad näpunäited usalduse, selguse ja jõudluse inspireerimiseks koondanud alljärgnevalt:

  • Tähistage õnnestumisi, ükskõik kui väikeseid. Kodust töötamine ei tähenda, et peaksite loobuma võimalustest tunnustada ja kiita suurepärast tööd, tähistada sünnipäevi või üldiselt leidma viise, kuidas koos mõnusalt aega veeta.
  • Olge saadaval. Kaugtöötajad peavad teadma, et neid toetatakse väljaspool tavapäraseid piire, eriti kui nad on harjunud oma laua taha kõndima ja kiirelt vastuseid saama. Veel üks asi, mida kaaluda on nende inimeste list, keda soovite motiveerida – tavaliselt saavad inimesed kokku teie juures kontoris. Selleks võib olla nüüd hommikune registreerumine või keskpäeval teade „Kuidas läheb?“
  • Üheksa korda mõõda üks kord lõika. Olge üheselt arusaadavad. Likvideerige arusaamatused üle-suhtlemisel. Ärge looge eeldusi asjade kohta, mis võivad teile tunduda ilmsed. Kirjeldage täpselt, mida mõtlete, isegi kui arvate, et kordate ennast. Terake operatiivplaanid ja mobiilne ülesannete haldamise rakendus aitab Sul oma meeskonda kiiresti ja tõhusalt koordineerida. Lihtsalt määra kõik õiged väljad, õigete toodetega, õiges seadmes ja õigel ajal
  • Enne saatmist lugege sõnumid üle, et veenduda, kas nad ikka sisaldavad teie sõnumit. Suhelge rohkem, mitte vähem: ärge tehke eeldusi asjade kohta, mis võivad teile tunduda ilmselged; selle asemel sõnastage ilmne. Näiteks lugege enne väljasaatmist oma kirjad üle ja muutke neid ning lisage mõistmise kontrollimiseks selgesõnaline küsimus.
  • Kaugelt töötades pole teil kehakeele “keemia” luksust ega koridorides inimestele lähenemise võimalust, nii et hea suhtlemine muutub võtmeteguriks. Kirjutage (ja rääkige) palju enamat, kui teie loomulik kalduvus oleks. Muidu jäävad asjad tegemata. Ksutage konkreetse tööülesande jagamisel ka lisainfo sisestamise võimalust.
  • Pidage meeles, et saate alati helistada. Nutiseade ehk telefon on oluline töövahend. Kui inimesed jagavad füüsilist kontoriruumi, toimub palju olulist mitteverbaalse suhtluse kaudu. Kui teema muutub ebaselgeks või kui õigeid inimesi ei osale arutelus, siis olge veendunud, et info ja vajalikud väljad on täidetud täpselt ja üheselt mõistetavad.

Loodame, et leiate oma igapäevase töö tegemisele rütmi, kuna tööga seotud inimesed kohanevad uute oludega. Jäta kommentaaridesse oma näpunäited ja nõuanded kaugtöö tegemiseks või jaga lihtsalt oma kogemusi kaugtöö tegemisel. Avaldame kõik, mis on lugupidav ja teemakohane. Terake workfields tööaja arvestuse rakendus

Back To Top